Michelle Obama, gruaja më e admiruar e botës

19 Korrik, 2019 - 10:11 am

Për disa, ajo është “Zonja e Parë e Përjetshme”, por për të gjithë botën, Michelle Obama është më e admiruara, sipas një sondazhi të kohëve të fundit nga YouGov.com, që intervistoi 42 000 persona në 41 vende, transmeton ATSH raportimet.

Zonja Obama ka kaluar edhe mikeshën e saj, Oprah Winfrey, e cila përfundoi e dyta.

Aktorja dhe aktivistja për të drejtat e njeriut, Angelina Jolie, u rendit në vendin e tretë ndërsa mbretëresha Elizabeth II ishte e katërta në listë.

WASHINGTON, DC – DECEMBER 14: (L-R) Aloe Blacc, Darius Rucker, Malia Obama, Sasha Obama, U.S. President Barack Obama, First Lady Michelle Obama, and Rita Ora speak onstage at TNT Christmas in Washington 2014 at the National Building Museum on December 14, 2014 in Washington, DC. 25248_002_1286.JPG (Photo by Kevin Mazur/WireImage)

Ish-sekretarja e Shtetit, Hillary Clinton, u rendit e teta në klasifikim, ndërsa diva e popit Madonna u klasifikua e 11-ta, ndërsa zonja Melania u rendit e 19-ta nga 20 të tilla.

Ndërkohë, në listën e burrave më të admiruar, renditet miliarderi Bill Gates, i dyti ish-presidenti Barack Obama, ndërsa aktori ndërkombëtar Jackie Chan mbetet në vendin e tretë/DPA. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme