Migjen Kelmendi i bashkohet PDK-së

4 Shtator, 2019 - 6:57 pm

Publicisti dhe artisti kosovar Migjen Kelmendi, i është bashkuar PDK-së. Këtë e bëri të ditur përmes një postimi kryetari i kësaj partie, Kadri Veseli.

Lideri i rok bendit “Gjurmët” gjatë ceremonisë së bashkimit të tij me PDK-në është pritur nga disa të rinj të PDK-së në Parkun e Gërmisë në Prishtinë, të cilët i dëshiruan mirëseardhje

Ky është postimi i Veselit bërë në Facebook:

“Të gjitha rrugët çojnë në PDK. 

Migjen Kelmendi ka lënë shenjat e tij në historinë e Kosovës, me art, me publicistikë, me angazhim intelektual në luftë dhe në paqe. Gjurmët e tij tani do t’i shohim edhe në ndërtimin e së ardhmes së shtetit tonë.

PDK është e nderuar që ekipit të saj të ri prej sot i është bashkuar një prej ikonave të Prishtinës, një prej djemëve më të mirë të saj. Mirë se erdhe, Migjen!” /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme