Ministri Çeku: Meddy na la në moshë shumë të re, në kulmin e energjisë krijuese

6 Tetor, 2021 - 12:10 pm

Sot, si pasojë e infektimit me koronavirus ka vdekur fotografi kosovar, Meddy Huduti.

Për ikjen e hershme të fotografit Huduti ka reaguar edhe ministri i Kulturës, Hajrullah Çeku i cili e ka përshkruar atë si një artist të talentuar dhe ikonë të gjeneratës së re, por edhe personalitet modest dhe njeri shpirtbardhë.

KultPlus ua sjell postimin e plotë të tij:

Në moshë shumë të re, në kulmin e energjisë krijuese. Fotograf që ka dokumentuar parreshtur jetën kulturore në Kosovë. Artist i talentuar dhe ikonë e gjeneratës së re, por edhe personalitet modest, njeri shpirtbardhë.

Ngushëllime familjes dhe miqve, gjithë komunitetit artistik. Ahmed (Meddy) Huduti do të rrojë përherë në fotografitë që na i bëri, ndër më të mirat që kemi./KultPlus.com

Të ngjajshme