Ministri Çeku pret në takim ambasadorin e Francës, Olivier Guérot

22 Tetor, 2022 - 11:00 pm

 Ministri Çeku ka pritur në takim ambasadorin e ri të Francës në Kosovë, Olivier Guérot.

Diskutuan për bashkëpunimin e deritanishëm mes dy shteteve tona, aktivitetet e shumta të realizuara nga Ambasada e Francës në Kosovë dhe vazhdimin e bashkëpunimit.

Ministri Çeku i uroi mirëseardhje në Kosovë po ashtu e njoftoi me zhvillimet aktuale, proceset me rëndësi që po zhvillohen në fushën e kulturës, sportit, rinisë dhe trashëgimisë kulturore ndërsa ambasadori Guérot duke e falenderuar për pritjen shprehu gatishmërinë e tij për të punuar së bashku./ KultPlus.com

Të ngjajshme