Ministri Çeku pret në takim boksieren Donjeta Sadiku, e shpërblen për suksesin në Kampionatin Europian

26 Tetor, 2022 - 11:19 pm

Ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku, ka pritur sot në takim boksieren Donjeta Sadiku dhe trajneren Marjola Sallauka e të cilat i shpërbleu për sukseset e arritura në Kampionatin eEuropian ku bokierja kosovare fitoi medaljen e bronztë, përcjell KultPlus.

Çeku përmes një postimi në Facebook tha se takimet me sportistet janë shumë frymëzuese dhe të japin motiv shtesë.

KultPlus ua sjell postimin e plotë të ministrit Çeku:

Donjeta Sadiku, pas medaljes botërore, tash me të bronztën europiane dhe me plot vendosmëri edhe drejt medaljes olimpike

Gjithmonë janë shumë frymëzuese dhe të japin motiv shtesë takimet me sportistet tona që me angazhimin e tyre po na bëjnë krenarë të gjithëve.

Boksieren Donjeta Sadiku, bashkë me trajneren Marjola Sallauka, kryetarin e Federatës së Boksit, Enver Krasniqi dhe sekretarin e përgjithshëm, Latif Demolli i prita sot në kabinet.

I urova për medaljen e re që i sollën shtetit tonë, të bronztën në Kampionatin Europian, ndërsa i ndamë shpërblimin në vlerë prej tetë mijë euro për Donjetën dhe katër mijë euro për trajneren, Marjola Sallauka, bazuar në rregulloren për shpërblime të sportistëve, të cilët arrijnë rezultate kulminante në gara ndërkombëtare.

Donjetës i uroj suksese të radhës!/KultPlus.com

Të ngjajshme