Ministri Çeku pret në takim dirigjentin Memli Kelmendi: Kori Siparantum po i sjell vendit suksese të mëdha

15 Nëntor, 2023 - 6:26 pm

Ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku ka pritur në takim dirigjentin e Korit Siparantum, Memli Kelmendin pas fitores së medaljes së artë në Grand Prix of Nations, në Suedi, shkruan KultPlus.

Ministri Çeku përmes një postimi në facebook, ka thënë se ‘Kori Siparantum’ po i sjell vendit suksese të mëdha.

Në këtë takim, është bërë e ditur se u diskutua edhe për aktivitetet e korit, sfidat dhe planet për pjesën e mbetur të vitit.

“Me dashurinë për muzikën, punën dhe përkushtimin e tyre kanë arritur majat më të larta në muzikën korale botërore. Kori Siparantum po i sjell vendit suksese të mëdha.

Ministri Çeku e priti sot në takim dirigjentin dhe udhëheqësin e korit Memli Kelmendi, të cilin e përgëzoi për suksesin e fundit, medaljen e artë në Grand Prix of Nations, në Suedi.

Bashkë diskutuan për aktivitetet e korit, sfidat, punët aktuale dhe planet për pjesën e mbetur të vitit.

Ministria e Kulturës është mbështetësi kryesor i Korit Siparantum”, thuhet në postim./KultPlus.com

Të ngjajshme