Ministri Çeku: Programi i Ringjalljes Ekonomike i MKRS-së me 5.25 milionë euro

8 Dhjetor, 2021 - 8:30 pm

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka njoftuar se shifra totale e programit  të Ringjalljes Ekonomike të kësaj ministrie është 5.25 milionë euro me përfitues direkt dhe dhjetëra mijëra përfitues fundorë përmes projekteve artistike, sportive e rinore, shkruan KultPlus.

Më poshtë KultPlus ua sjell njoftimin e plotë të tij:

Programi i Ringjalljes Ekonomike i Ministrisë së Kulturës me 5.25 milionë Euro, 999 përfitues direkt dhe dhjetëra mijëra përfitues fundorë përmes projekteve artistike, sportive e rinore.

Një angazhim i madh për të nxitur krijimtarinë artistike dhe aktivitetin sportiv, në rend të parë për të çliruruar dhe zhvilluar potencialet e të rejave dhe të rinjve të vendit tonë./KultPlus.com

Të ngjajshme