Ministri Çeku takoi përfaqësuesit e garës ‘Pianisti i ri’, diskutohet për edicionin e 15-të

9 Mars, 2022 - 9:35 pm

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, sot ka pritur në takim përfaqësuesit e garës ndërkombëtare të pianos “Pianisti i ri”, drejtuesen Vlora Baruti si dhe fituesit e viteve të kaluara, pianistët Anila Aliu, Erita Qafleshi, Bimi Milla, Dea Bajrami.

Bashkë diskutuan për organizimin e kësaj gare tashmë tradicionale, rëndësinë që ka në zbulimin dhe ngritjen e talentëve të rinj në piano.

Gjithashtu për përgaditjet që po bëhen për edicionin e 15-të, që do të mbahet këtë vit.

Çeku i përgëzoi për punën e tyre të deritanishme dhe angazhimin e vazhdueshëm për zhvillimin dhe profilizimin e pianistëve premtues. /KultPlus.com

Të ngjajshme