Ministri Mehaj: Gjenerali Clark mbetet udhërrëfyesi ynë më i qartë në procesin e zhvillimit

19 Prill, 2022 - 5:53 pm

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka falënderuar Gjeneralin Wesley Clark, këshillat e së cilit u konsideruan tejet të rëndësishme në rrugëtimin drejt realizimit të synimeve strategjike, përcjell KultPlus.

Nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook, ministri Mehaj ka treguar se përveç temave në kontinuitet, ata diskutuan edhe për zhvillimet në kontekstin e ri gjeopolitik dhe ndikimin në mjedisin e sigurisë në rajonin tonë.

KultPlus më poshtë ua sjell postimin e tij të plotë:

Këshillat e Gjeneral Clark janë tejet të rëndësishme në rrugëtimin tonë drejtë realizimit të synimeve tona strategjike.
Sot pata kënaqësinë të pres në takim Heroin tonë, Gjeneralin Wesley Clark, me të cilin, përveç temave në kontinuitet, diskutuam edhe për zhvillimet në kontekstin e ri gjeopolitik dhe ndikimin në mjedisin e sigurisë në rajonin tonë.
Gjeneral Clark, përveç personalitetit të tij madhështor në mendjet dhe zemrat tona, mbetet udhërrëfyesi ynë më i qartë në procesin e zhvillimit dhe realizimit të synimeve tona strategjike.
Falënderim dhe mirënjohje e përjetshme Heroi ynë, Gjeneral Clark! / KultPlus.com

Të ngjajshme