Ministrja Dumoshi me mesazh për Muajin e Rinisë: Angazhimi i tyre është parësor për zhvillimin e vendit

1 Shtator, 2020 - 1:12 pm

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka përçuar një mesazh për Muajin e Rinisë. Ajo është shprehur se i gjithë shtatori i takon potencialit  dhe energjisë që përçojnë të rinjtë e vendit tonë, të cilët përbëjnë pjesën dërrmuese të popullatës.

 Gjithashtu ajo është zotuar se të rinjtë i ka prioritet qysh nga koha e marrjes së detyrës si ministre e kulturës.

KultPlus ju sjell mesazhin e plotë të ministres Dumoshi:

Të dashur të rinj të Kosovës,

1 shtatori shënon fillimin e muajit të rinisë. I gjithë shtatori i takon potencialit dhe energjisë që përçojnë të rinjtë e vendit tonë, të cilët përbëjnë pjesën dërrmuese të popullatës.

Në çdo periudhë historike, rinia ishte promotore e ndryshimeve rrënjësore në Kosovë prandaj edhe sot angazhimi i tyre është parësor për zhvillimin e vendit.

Si Ministre e Kulturës, Rinisë dhe Sportit prej marrjes së mandatit i kam pasur të rinjtë e vendit prioritetin kyç të punës time. Jam shumë e lumtur, që përmes mekanizmave të MKRS-së kemi arritur të shpërndajmë grante për shumë të rinj, të përkrahim organizata rinore dhe të intensifikojmë punën për ligjin për fuqizimin e rinisë.

Përkushtimi im për fushën e rinisë do të jetë konsistent e i vazhdueshëm dhe ju siguroj pa dallim që do të jem derë e hapur e bashkëpunimit.

Gëzuar Muajin e Rinisë! E gëzofshi rininë dhe jetën, me energjinë që ju karakterizon! / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme