займ на карту онлайн потребительский кредит

Ministrja Dumoshi priti Ambasadorin e OSBE-së, Jan Braathu

19 Shkurt, 2020 - 3:46 pm

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, priti sot në takim Ambasadorin e Misionit të OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu dhe këshilltarin e tij, Senad Sabovic.

Ambasadori Braathu, përshëndeti emërimin e Ministres Dumoshi në krye të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe uroi që bashkëpunimi i mëhershëm i OSBE-së me MKRS-në të vazhdojë edhe më tutje.

Ministrja Dumoshi, siguroi Ambasadorin Braathu që bashkëpunimi i saj dhe i Ministrisë që ajo drejton do të vazhdojë në të mirë të synimeve të përbashkëta për qytetarët e Kosovës.

Ministrja e falënderoi Ambasadorin Braathu për tërë kontributin që ka dhënë OSBE-ja në Kosovë, e sidomos në fushat që mbulon MKRS-ja, ngase kjo përkrahje dhe bashkëpunim i saj me ministrinë kanë ndikuar drejtpërsëdrejti në konkretizimin dhe realizimin e shumë projekteve të artistëve, të të rinjve e sportistëve.

Ndër të tjera, Ambasadori Braathu, shprehu gatishmërinë që të punojnë bashkërisht në shumë fusha, ndër to trashëgimia kulturore, meqenëse OSBE-ja ka luajtur rol kyç në monitorimin dhe lehtësimin e zbatimit të legjislacionit.

Po ashtu, OSBE-ja ka dhënë kontributin e saj bashkëpunues në lidhje me mbrojtjen e trashëgimisë fetare dhe kulturore por dhe në fusha si angazhimi i të rinjve për ndërtimin e paqes dhe zhvillimit të qëndrueshëm, përmes shtysave dhe projekteve që kanë të bëjnë me ngritjen e vetëdijes, luftimin e ekstremizmit të dhunshëm, ndërtimin e dialogut ndëretnik, u shpreh mes tjerash ambasadori.

Edhe Ambasadori Braathu edhe Ministrja Dumoshi, ofruan gatishmërinë e tyre për intensifikimin e punës së përbashkët në të mirë të qytetarëve të Republikës së Kosovës. / KultPlus.com

Të ngjajshme