займ на карту онлайн потребительский кредит

Mjekët kinezë e pranojnë që kanë gënjyer botën për koronavirusin (VIDEO)

19 Janar, 2021 - 7:33 pm

Mjekët kinezë janë filmuar fshehurazi, ku dëgjohet se ata ishin në dijeni sesa i rrezikshëm ishte koronavirusi që po bënte kërdinë në Wuhan, transmeton KultPlus.

Mirëpo, ata theksojnë se ishin detyruar që të gënjenin për të. Ekspertët e Shëndetësisë në Wuhan thonë se ata e dinin për vdekjet nga virusi që në dhjetor të vitit 2019, por vetëm në mes të janarit Kina informoi për herë të parë OBSH-në për në fatalitet.

Ata gjithashtu rrëfejnë se e kuptuan se virusi po transmetohej mes njerëzve, por spitaleve u thanë “të mos e thoshin të vërtetën”.

Madje autoritetet refuzuan thirrjet për të hequr dorë nga festimet e Vitit të Ri, pasi kërkonin të paraqisnim para syve të botës një shoqëri në harmoni dhe në prosperitet. / KultPlus.com

https://www.dailymail.co.uk/news/article-9162635/Wuhan-medics-knew-virus-deadly-spreading-humans.html

Të ngjajshme