MKRS nesër me homazhe në nderim të Violeta Rexhepagiqi

16 Prill, 2020 - 4:18 pm

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, nesër do të organizojë homazh ceremonial në nderim të këngëtares, kompozitores dhe gazetares, Violeta Rexhepagiqi e cila ka vdekur sot, shkruan KultPlus.com

Sot gjatë ditës një numër i madh i personaliteteve të fushës së artit dhe politikës kanë shprehur ngushëllimet e tyre.

Këtu keni njoftimin e plotë nga MKRS:

“Të nderuar,

Ju njoftojmë se nesër (17 prill 2020), ora 10:00, para objektit të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, në Sheshin “Nëna Terezë” në Prishtinë, për nder të këngëtares tonë Violeta Rexhepagiqi, do të vendoset fotografia e të ndjerës dhe do të lëshohen këngët e saj.

Për shkak të rrethanave të pandemisë, është paraparë që kësisoj të organizohet homazhi ceremonial për këngëtaren, kompozitore e gazetaren Violeta Rexhepagiqi, e cila kaloi në amshim.

Ftohen mediat të marrin pamje nga ceremonia.

Të fundit

Të ngjajshme