займ на карту онлайн потребительский кредит

MKRS shpalos agjendën për aktivitetet kulturore që mbahen për nder të 12-vjetorit të pavarësisë

14 Shkurt, 2020 - 5:19 pm

Kanë mbetur vetëm edhe pak ditë nga 12-vjetori i pavarësisë së Kosovës, ku për nder të këtij përvjetori Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit ka organizuar disa aktivitete kulturore, shkruan KultPlus.

Më poshtë mund të shihni agjenden e plotë të aktiviteteve kulturore që përfshijnë muzeun, teatrin, letërsinë e filmin.

17.02.2020- Ekspozita “Kosova në arkivin e shtetit shqiptar” në Lapidariumin e Muzeut Kombëtar të Kosovës, ora 11:00

17.02.2020- Ndarja e Çmimeve të Letërsisë për vitin 2019, në ambientet e Ministrisë së Kulturës, ora 13:00

17.02.2020– Shfaqja “Ngjyrat e vallëzimit”, Baleti Kombëtar i Kosovës, në Teatrin Kombëtar, ora 17:00

18.02.2020- Shfaqja “Bryma e vdekjes”, në Teatrin Kombëtar, ora 20:00

17-19.02.2020- Java e filmit shqiptar në Prishtinë, në Kino ABC, ora 19:00

17.02.2020- Koncert festiv nga Ansambli i Këngëve dhe Valleve “Shota”, në Teatrin Kombëtar, ora 20:00

17.02.2020- Ekspopzita arkeologjike “Kosova dhe Adriatiku”, në Muzeun Kombëtar të Kosovës, ora 12:00. / KultPlus.com

Të ngjajshme