Moment krenarie: Majlinda Kelmendi fiton medaljen e bronztë në Izrael

18 Shkurt, 2021 - 6:06 pm

Kampionia olimpike në xhudo, Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e bronztë në Grand Slamin e Tel Avivit.

Pas eliminimit në gjysmëfinale të kategorisë deri në 52 kilogramë, Kelmendi triumfoi në garën për medaljen e bronztë pasi që kundërshtarja Van Snick Charline nuk u paraqit për shkak të lëndimit.

Kjo i dha epërsinë xhudistët sonë, ku dhe fitoi medaljen e bronztë. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme