Momenti kur Presidenti i ndjerë Ibrahim Rugova njoftoi se vuante nga kanceri (VIDEO)

21 Janar, 2020 - 9:32 am

Sot bëhen 14 vite nga vdekja e ish-presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Ishte larguar për pak kohë nga aktivitetet e përditshme si president i Kosovës. Nuk kishte paraqitje publike dhe nuk shfaqej në ekran.

Ibrahim Rugova po u mungonte shqiptarëve të Kosovës, por askush nuk e dinte arsyejen. Spekulimet nisin të qarkullojnë për sëmundjen e ish presidentit të Kosovës por asgjë nuk thuhej me saktësi të plotë.

Ishte vet presidenti ai që thirri një konferencë për shtyp dhe njoftoi se vuan nga kanceri në mushkri.

Në këtë video shihet momenti tejet prekës kur Rugova jep lajmin për sëmundjen që për shumë kë ishte goditje e madhe. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme