“Mos të na detyrojnë me i lënë edhe varret e me ik nga ky vend”

25 Mars, 2020 - 11:02 pm

Kryeparlamentarja e Kosovës Vjosa Osmani ka lexuar një mesazh të Kosovare Kelmendit, vajzës së Bajram e Nekibe Kelmendit, e cila është lutur që të mos votohet mocioni, ndryshe, sipas saj, kosovarët do të detyrohen ti lënë edhe varret dhe të ikin nga ky vend.

KultPlus ju sjell të plotë mesazhin e Kosovare Kelmendit.

Me shpirt, mendje e lutje jam me Vjosën, sikurse mbarë Kosova, të MOS votohet mocioni, të MOS na detyrojnë me i lënë edhe varret me ik nga ky vend.
Sepse, po u vra sot shpresa, mua vetëm emri do të më mbetet Kosovare, sepse Kosovë të ëndrrave e luftës së prindërve të mijë më nuk do të ketë.
Kështu thotë e bija e Bajram Kelmendit, Kosovare Kelmendi./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme