Ndërron jetë aktori i Teatrit Kombëtar të Kosovës, Syl Kuqi

25 Dhjetor, 2021 - 6:40 pm

Sot është ndarë nga jeta aktori i Teatrit Kombëtar të Kosovës, Syl Kuqi, shkruan KultPlus.

Me pikëllim të thellë morëm lajmin për ndarjen nga jeta të aktorit Syl Kuqi, ish aktor rezident i Teatrit Kombëtar të Kosovës.
Karriera e aktorit Syl Kuqi ndërlidhet me filmin artistik dhe punën e tij aktoriale në Teatër për dekada me radhë.
Që nga Kosovafilmi, pastaj Teatri Popullor Krahinor, më vonë TKK – ja, si dhe në produksione të filmit të pavarur, ai ishte angazhuar vazhdimisht dhe ka lënë mbresa të theksuara sidomos në fushën e filmit.
Teatri Kombëtar i Kosovës, shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes së Tij dhe mbarë komunitetit artistik.
Menaxhmenti i Teatrit Kombëtar të Kosovës
” – thuhet në njoftimin e TKK-së./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme