Ndërron jetë gazetari i shquar Sylejman Gashi

11 Shtator, 2020 - 7:40 pm

Ka ndërruar jetë sot gazetari i njohur Sulejman Gashi.

Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur familjarët përmes rrjetit social Facebook.

 ‘Me pikëllim të thellë ju njoftojmë që sot, më 11 shtator 2020, ndërroi jetë më i dashuri ynë z. Sulejman Gashi. Ai po luftonte shumë që të rikthehej nga gjendja e rëndë që kishte pësuar katër vite më parë”, thuhet në njoftim.

Në njoftim poashtu thuhej se varrimi i të ndjerit do të bëhet në vendlindjen e tij në Kosovë, në vendin që ai e deshi aq shumë.

”Në ditët në vijim do të ju japim informata të mëtutjeshme. Ne jemi mirënjohës për respektin dhe dashurinë që njerëzit e kanë për më të dashurin tonë, Sulejmanin, por ju lusim që bashkërisht të respektojmë masat e shëndetit publik në këtë kohë pandemie”, vazhdon tutje njoftimi. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme