Në 20 vjetorin e vrasjes, Presidentja Osmani dekoron Smajl Hajdarajn me Urdhrin “Hero i Kosovës”

17 Janar, 2022 - 8:12 pm

Sot në 20-vjetorin e vrasjes, Presidentja Vjosa Osmani dekoroi me Urdhrin “Hero i Kosovës”, veprimtarin e çështjes kombëtare, luftëtarin e lirisë dhe ish-deputetin e Kuvendit të Kosovës, Smajl Hajdarajn, përcjell KultPlus.

“Liria jonë nuk është e përmbushur pa zbardhjen e vrasjeve politike. Do t`i dalim hakut heroit Smajl Hajdaraj, kur kryesit e veprës të dalin para drejtësisë!”, ka shkruar ajo.

Më poshtë KultPlus ju sjell njoftimin e saj të plotë:

Në 20-vjetorin e vrasjes, dekorova me Urdhrin “Hero i Kosovës”, veprimtarin e çështjes kombëtare, luftëtarin e lirisë dhe ish-deputetin e Kuvendit të Kosovës, Smajl Hajdarajn.

Ai ishte jo vetëm një politikan i devotshëm, por edhe luftëtar i paepur për lirinë e Kosovës.

Liria jonë nuk është e përmbushur pa zbardhjen e vrasjeve politike. Do t`i dalim hakut heroit Smajl Hajdaraj, kur kryesit e veprës të dalin para drejtësisë! / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme