Në Amerike autoritetet pranojnë patentë shoferin me maskë

18 Shkurt, 2021 - 10:56 am

Patentë me maskë. Kjo tashmë ka ngjarë në Kaliforni, ku qytetarët, edhe fotografinë për patentë shofer, po e bëjnë me një maskë mbrojtëse në fytyrë, duke e bërë të vështirë identifikimin e drejtuesit të mjetit.

Kjo ka ndodhur me Lesley Pilgrim, e cila as vetë nuk e ka kuptuar që kur ka pozuar për fotografinë e patentës, ka qenë me maskën e vënë, por kjo ka ndodhur edhe me qindra qytetarë, transmeton KultPlus.

Ajo tha për mediat amerikane se vendi ku realizoi fotografinë, kishte rregulla strikte për mbrojtje nga pandemia COVID-19 dhe nuk lejohej të hiqej maska, as për një foto.

Autoritetet reaguan duke theksuar se pavarësisht gabimeve, këto patenta janë funksionale dhe do të përdoren. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme