Në moshën 93-vjeçare, Buzz Aldrin martohet për herë të katërt

21 Janar, 2023 - 9:01 pm

Ish-astronauti amerikan Buzz Aldrin është martuar për herë të katërt në ditëlindjen e tij të 93-të, transmeton KultPlus.

Aldrin ishte një nga pilotët në fluturimin legjendar të hapësirës Apollo 11 në vitin 1969, duke u bërë një nga dy njerëzit e parë që eci në Hënë pas komandantit të misionit, Neil Armstrong.

Ai është një nga vetëm katër personat e gjallë që kanë ecur në Hënë.

Fotografitë nga ceremonia e tyre në Los Anxhelos u shpërndanë nga Aldrin në Twitter.

“Në ditëlindjen time të 93-të dhe ditën që do të nderohem nga Living Legends of Aviation, kam kënaqësinë të njoftoj se dashuria ime prej kohësh, Dr Anca Faur dhe unë kemi lidhur martesën”, shkroi ai në Twitter. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme