Në mungesë të konkretizimeve, Kosova pëson disfatë

24 Shtator, 2022 - 7:59 pm

Kosova është mposhtur 2-1 nga Irlanda e Veriut në kuadër të ndeshjeve në Ligën e Kombeve, shkruan KultPlus.

Ndonëse gjatë gjithë takimit “Dardanwt” pati shumë mundësi për të dyfishuar përpjekjet, një gjë e tillë nuk u arrit.

Irlanda i shfrytëzoi mirë kundërsulmet dhe arriti të fitonte ndeshjen dhe të siguronte 3 pikë të tjera.

Kosova ndodhet në pozitën e dytë në Ligën C të grupit të dytë dhe aktualisht ka 6 pikë.

Ndeshja e ardhshme do të zhvillohet në “Fadil Vokrri” përballë Qipros. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme