Në pritje të medaljes së tretë, nesër garon Egzon Shala

4 Gusht, 2021 - 12:15 pm

Egzon Shala do të përballet në raundin e parë me mundësin algjerianin, Djahid Berrahal, në peshën e rëndë, 125 kilogramë, në Lojërat Olimpike ‘Tokio 2020’, përcjellë KultPlus.

Shorti i hedhur sot në Tokio e vuri kosovarin përballë mundësit nga Algjeria , në garë për medalje olimpike më 5 gusht.

Shala është garuesi i fundit i Kosovës që do të garojë në Tokio 2020 dhe do të synojë t’i ndjekë hapat e xhudisteve Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova për t’i sjellë vendit medalje olimpike nga Japonia. KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme