Nën moton “Sot lëvizim bashkë!” shënohet Dita Ndërkombëtare e Përdoruesve të Karrocës

1 Mars, 2022 - 5:30 pm

Së bashku me përfaqësuesit e Shoqatës ‘HANDIKOS’ në Prishtinë, Komuna e Prishtinës shënoi 1 Marsin, Dita Ndërkombëtare e Përdoruesve të Karrocës, përcjell KultPlus.

Dita Ndërkombëtare e Përdoruesve të Karrocës, u shënua me moton “Sot lëvizim bashkë!”.

“Jemi të përkushtuar për krijimin e një ambienti të sigurt dhe të qasshëm për të gjithë!”, ka shkruar Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama në rrjetet sociale. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme