Nëntogerja, Arbenita Haxholli diplomon në SHBA si studente e dalluar ndërkombëtare

3 Shkurt, 2022 - 1:57 pm

Oficerja nga Kosova, nëntogerja Arbenita Haxholli-Grezda, ka diplomuar dje në US Army Logistic Univerity në Fort Lee, Virginia në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shkruan KultPlus.

Lajmin e ka bërë të ditur ministri i mbrojtjes, Armend Mehaj, përmes një postimi në llogarinë zyrtare në “Facebook”.

“Edhe një sukses i radhës së ushtarakeve tona.Oficerja jonë, Nëntogere Arbenita Haxholli-Grezda, ka diplomuar dje në US Army Logistic University në Fort Lee, Virginia, në SHBA, si studente e dalluar ndërkombëtare.Shumë urime Nëntogere Haxholli-Grezda dhe mirënjohje e lartë për krenarinë dhe nderimin e Kombit dhe Atdheut”, shkruan ai.

Haxholli kishte diplomuar si kadete e Ushtrisë së Kosovës në vitin 2020. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme