Nesër do të bëhet pranim-dorëzimi i detyrës së ministrit/es të MKRS-së

4 Shkurt, 2020 - 3:17 pm

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka përzgjedhur Vlora Dumoshin për pozitën e ministres në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, shkruan KultPlus.

Vlora Dumoshi, e cila më parë ka qenë në postin e Drejtoreshës në Drejtorinë për Kulturë në Komunën e Prishtinës, nesër do të pranojë detyrën e re.

Në orën 13:30, do të bëhet pranim-dorëzimi i detyrës së pozitës së ministrit në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Republikës së Kosovës.

Ish-ministri Kujtim Gashi do t’i dorëzojë detyrën ministres së re Vlora Dumoshi për të udhëhequr MKRS-në në këtë mandat qeverisës.

Ceremonia do të ndodh në kabinetin e ministrit në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. / KultPlus.com

Të ngjajshme