Nesër mbahen homazhe dhe komemoracion për ish-boksierin Xhevdet Peci

11 Maj, 2022 - 2:35 pm

Në përkujtim të ish-boksierit Xhevdet Peci, nesër më 12 maj, do të bëhen homazhe për të nderuar figurën e tij.

Homazhet do të mbahen në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, prej orës 9:00 deri në 12:00.

Ndërsa varrimi i të ndjerit do të bëhet në ora 16:30, në fshatin Zhazhë në Komunën e Mitrovicës.

Gjithashtu, nesër, ora 19:30, do të mbahet mbledhje përkujtimore për ish-boksierin Xhevdet Peci në Qendrën e Kulturës në Mitrovicë. / KultPlus.com

Të ngjajshme