Nesër mbahet Akademi përkujtimore për nder të presidentit historik, Ibrahim Rugova

20 Janar, 2020 - 11:51 am

Nesër mbahet Akademia përkujtimore me rastin e 14-vjetorit të vdekjes së Dr. Ibrahim Rugova, në ambientet e hotelit “Emerald”, prej orës 12:00, shkruan KultPlus.com


Ibrahim Rugova ishte një nga figurat kyqe të shtetndërtimit të Republikës së Kosovës.
Më 20 nëntor 2005, Këshilli i Qytetit të Nju Jorkut e ka nderuar presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova, me një mirënjohje të veçantë për përkushtimin e tij në afirmimin e parimeve të demokracisë dhe për udhëheqjen e tij politike frymëzuese.


Më 21 janar 2006, pushon së rrahuri zemra e Presidentit të Parë të Kosovës, Ibrahim Rugova. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme