Nesër përkujtohet emblema kinematografike, Bekim Fehmiu

31 Maj, 2021 - 5:54 pm

Në nderim të jetës dhe veprës së Bekim Fehmiut, emblemës teatrore dhe kinematografike të Kosovës, do të organizohet ceremoni përkujtimore në 85 vjetorin e lindjes së tij, shkruan KultPlus.

Ceremonia e cila organizohet nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, do të mbahet nesër me filim nga ora 17:30 në objektin e Kino Armatës në Prishtinë ku do të përkujtohet jeta dhe vepra e Bekim Fehmiut./ KultPlus.com

Të ngjajshme