Propozohet që nga 22 marsi të gjitha nivelet arsimore të shkojnë në pushim një javorë, nesër merret vendimi

16 Mars, 2021 - 4:32 pm

Armend Zemaj pas një takimi që ka mbajtur me përfaqësues të ministrisë së Arsimit dhe IKSHPK-së, ka bërë të ditur se ditën e nesërme do të vlerësojnë situatën dhe do të marrim një vendim përfundimtar, që të ketë një shkuarje të parakohshme në pushim në të gjitha nivelet arsimore.

“Në javën e fundit ka pasur rritje të rasteve edhe dje së bashku me institutin kemi komunikuar dhe  sot e përcjellë mënyrën e punës që e kemi bërë gjatë muajve të verës e kemi ardhur  në disa konkluzione që ditën e nesërme do ti analizojmë dhe do të vijmë me një përfundim dhe vendim dhe interesimi jonë është që të shkojmë pesë ditë përpara “, ka pohuar Zemaj./gazetaexpress/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme