Nga Nirvana tek Whitney Houston, mbi 900 koleksione në shitje në ankandin më të madh të muzikës

20 Nëntor, 2021 - 11:46 pm

Ankandi vjetor “Icons & Idols ROCK ‘N’ ROLL” nga Julien’s është rikthyer me kujtime nga disa prej artistëve më legjendarë të industrisë muzikore të shekullit të 20-të dhe 21-të.

Artikujt përfshijnë performanca debutuese e Eric Clapton ‘Derek and the Dominos’, një xhaketë Versace me shumë printime të Whitney Houston, tekste të shkruara me dorë “Kashmir” nga Robert Plant i Led Zeppelin, kitara “Momentary Lapse of Reason” e përdorur nga turneu i David Gilmour e tonelata të koleksioneve Kurt Cobain dhe Nirvana, shkruan Euronews, transmeton Klankosova.tv.

Në ankand është edhe xhaketa e veshur nga Michael Jackson, në videoklipin e tij “They Don’t Care About Us”, instrumenti akustik Martin D-45 i Clapton.

Ndryshe, Nirvana është gjithmonë një tërheqje e madhe për koleksionistët në Julien’s./KultPlus.com

Të ngjajshme