Nis peticioni për faljen e kosovares që vrau burrin me sëpatë në Francë

8 Nëntor, 2020 - 9:34 pm

Një peticion është nisur që kërkon falje për Suzana Zogiani Sekiraqa, që u dënua pasi vrau burrin e saj me sëpatë në Francë. Ajo thotë se e kishte kryer aktin pasi ky i fundit e kishte keqtrajtuar vazhdimisht atë.

Peticioni është inicuar nga gazetarja Teuta Arifaj dhe ka filluar të marrë shumë nënshkrime në platformën “Change”.

Në përshkrimin që gazetarja Arifaj e ka vendosur në peticionin në fjalë thuhet:

“Suzana Zogiani Sekiraqa, nënë e dy fëmijëve, njëri me probleme shëndetësore, është dënuar me 25 vjet burgim për vrasjen e bashkëshortit të saj, pas viteve të tëra të dhunës sistematike me të cilën ballafaqohej. Procesi i gjykimit ndaj saj nuk ishte i rregullt. Ankesat e saj nuk u morën parasysh. E dënimi ishte maksimal. Kërkojmë nga u.d. e Presidentit, Vjosa Osmani, amnisti per Suzanën.”

Më poshtë gjeni linkun për ta nënshkruar peticionin. / KultPlus.com

https://www.change.org/p/qika-grazeta-koha-amnisti-per-suzana-zogiani-sekiraqa?recruiter=28637565&utm_source=share_petition&utm_medium=twitter&utm_campaign=share_petition&recruited_by_id=72c15920-e01f-012f-6278-4040f855b16c&use_react=false

Të fundit

Të ngjajshme