Njihuni me Belshin, senzacionin turistik në Shqipëri (VIDEO)

12 Gusht, 2020 - 4:30 pm

Shqipëria po jep çdo ditë dhe më shumë oferta turistike për pushuesit që eventualisht planifikojnë të shkojnë atje.

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka prezantuar Belshin një vend afër Elbasanit.

Rama tha se ky vend është rikthyer nga një ferr braktisje.

“MIRËMËNGJES  dhe me Belshin e kthyer nga një ferr braktisjeje, plehrash e ferrash, në një destinacion turistik ku hapen vijimësisht bujtina e shërbime të reja për turistët dhe përveç punës tradicionale në bujqësi, ku prodhimi rritet çdo vit, ka nisur një erë e re zhvillimi në agroturizëm, ju uroj një ditë të mbarë”.

Linku i plotë:

https://www.facebook.com/edirama.al/posts/10158051505096523

Të fundit

Të ngjajshme