‘Noma’ e Rene Rexhepit sërish shpallet ‘Restoranti më i Mirë në Botë’

6 Tetor, 2021 - 9:30 am

“Noma” në pronësi të shqiptarit Rene Rexhepi është shpallur sërish “Restoranti më i Mirë në Botë”.

Njoftimin në Twitter e ka bërë vet restoranti duke konfirmuar këtë çmim.

“Çfarë momenti i pabesueshëm për të gjithë ne në Kopenhagen. Ne jemi shumë të lumtur dhe krenarë që ekipi ynë është votuar restoranti numër 1 në botë”, thuhet në njoftim, përcjell Telegrafi.

Çmimi i restorantit më të mirë në botë për vit është i pesti më radhë.

Ditë më parë, ky restorant kishte marr 3 yje Michelin.

Rene Rexhepi është shqiptar nga Xhepçishti i Tetovës, ndërsa nëna e tij është nga Danimarka./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme