Nora Gjakova pjesë e Ministrisë së Mbrojtjes dhe Forcave të Armatosura

15 Shtator, 2022 - 4:15 pm

Kampionia olimpike në Xhudo, Nora Gjakova, është pjesë e Ministrisë së Mbrojtjes dhe Forcave të Armatosura që nga viti 2021.

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi u shpreh sot se,” xhudistja Nora Gjakova, vajza e artë e Kosovës fitoi medaljen e artë olimpike, në kategorinë deri në 57 kilogramë duke rrëmbyer kështu medaljen e dytë të artë për Kosovën në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”.

“Nora është pjesë e Ministrisë së Mbrojtjes dhe Forcave të Armatosura që nga viti 2021”, theksoi Peleshi në një postim në rrjetet sociale.

Në shtator pritet të shkojë në Kuvend edhe ligji që parashikon dhënien e gradës kolonel për kampionët botërorë në sporte. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme