Nrecaj: Parada e krenarisë duhet mbahet çdo muaj, vetëm kështu e kuptoni se është normale të kesh orientim tjetër seksual

12 Tetor, 2020 - 5:32 pm

Gjatë ditës së sotme në Komunën e Prishtinës është mbajtur parada e krenarisë me vetura dhe nën sloganin ‘Po, du’, për të kërkuar drejtësi për vendimet e kodit civil lidhur me përjashtimin e martesave të seksit të njëjtë shkruan KultPlus.com

Reagimet e njerëzve në rrjetet sociale kanë qenë të shumta, e disa prej tyre edhe ofenduese. E për këtë ka reaguar edhe aktivisti Ardian Nrecaj, i cili ka thënë se parada është e nevojshme të mbahet jo vetëm në herë në vit, por çdo muaj sepse sipas tij kjo është mënyra e vetme që të ngulitet në kokat e njerëzve që është normale të kesh orientim tjetër seksual.

Më poshtë mund të lexoni statusin e tij të plotë:

Dmth pe kuptoni pse ka nevoje me u mbajt parada, per shkak se me mujt i kishit mbyll neper shpia. Eh pak ma kadale, se ma nuk po na intereson bash asnje troh a te ofendon ty orientimi seksual i tjeter kujna, apo identiteti gjinor.

Vec kqyrne reagimin neper komente edhe e kuptoni se parada duhet mbajt jo nje here ne vit, por cdo muaj, qe me jau ngllatis ne kokat tuaja te ngushta qe asht krejt normale me pas orientim tjeter seksual edhe qe mundesh me linde me identitet tjeter gjinor.

Edhe po gjinia e njejte duhet te kene te drejte te martohen, sepse duhet ti mbroj ligji, edhe sa ashtu thote kushtetuta e vendit./ KultPlus.com

Dmth pe kuptoni pse ka nevoje me u mbajt parada, per shkak se me mujt i kishit mbyll neper shpia. Eh pak ma kadale, se…

Gepostet von Ardian Skenderbe Nrecaj am Montag, 12. Oktober 2020

Të fundit

Të ngjajshme