Nuk harrohet tradita, në minutën e nëntë në ndeshjen Kosovë – Greqi duartrokitet në nderim të Fadil Vokrrit

6 Shtator, 2020 - 9:02 pm

Kanë kaluar afër dhjetë minuta mes Kosovës dhe Greqisë në kuadër të ndeshjes së dytë, e vlefshme për edicionin e ri në Ligën e Kombeve.

Në minutën e nëntë të ndeshjes, si zakonisht, tifozët e Kosovës jashtë stadiumit kanë duartrokitur në nderim të legjendës Fadil Vokrri/

“Dardanët” e udhëhequr nga Bernard Challandesi janë nikoqirë të Kombëtares së Greqisë.

Pas barazimit (1:1) me Moldavinë të enjten që lamë pas, Kosova synon tri pikët e para në Prishtinë kundër helenëve. /Zeri.info / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme