Nusja që bojaxhiu mbulon nga frika e talebanëve në Kabul është një modele shqiptare

18 Gusht, 2021 - 10:15 pm

Fotoja e një bojaxhiu që mbulon me bojë reklamat e një salloni nusërie në Kabul pas triumfit të talebanëve u bë virale.

Por vajza me fustan të bardhë që qëndronte në vitrinat e dyqanit në kryeqytetin afgan është një modele shqiptare.

Bëhet fjalë për Beatrix Ramosaj.

Mësohet se ajo kishte realizuar kohë më parë një set fotosh për një kompani turke dhe fotoja e saj kishte përfunduar edhe në kryeqytetin e Afganistanit.

Ka qenë vetë Ramosaj që ka publikuar foton e plotë të reklamës. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme