Organizata Panshqiptare ‘Vatra’, në mbështetje të Shqipërisë dhe çështjes shqiptare

5 Tetor, 2020 - 8:56 pm

Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi sot një takim me Elmi Berishën, kryetar i Organizatës Panshqiptare “Vatra”.

Meta e falenderoi Berishën “për mbështetjen e Shqipërisë dhe çështjes shqiptare, zhvillimin e demokracisë në vendin tonë dhe për lirinë e Kosovës që kjo organizatë ka ofruar që nga gjeneza e saj”.

“”Vatra” çdoherë dhe në çdo kohë, që nga themelimi i saj, nga Fan Noli, Faik Konica, Kristo Dako dhe të tjerët, ka ditur të mbajë qëndrim të drejtë në lidhje me fatet e kombit dhe me forcimin e lidhjeve shqiptaro-amerikane”, tha Meta.

“Kemi nevojë për një riangazhim edhe më të fortë të “Vatra”-s, në mbrojtjen e interesave kombëtare, por edhe fuqizimin e marrëdhënieve shqiptaro-amerikane”, u shpreh Meta.

“E garantova z.Berisha për mbështetjen time me këtë drejtim, duke i uruar suksese në drejtimin e “Vatra”-s”, përfundoi Meta. /atsh/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme