Osmani e Dukanovic marrin pjesë në aktivtetin kultoror me rastin e Ditëve të komunitetit malazez në Kosovë

19 Maj, 2022 - 9:15 am

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe Presidenti i Malit të Zi, Milo Đukanović do të marrin pjesë në aktivitetin kulturor të organizuar me rastin e shënimit të Ditëve të komunitetit malazez në Kosovë.

Ky aktivitet do të mbahet sot në Teatrin Kombëtar të Kosovës në Prishtinë me fillim nga ora 16:30.

Đukanović udhëtoi më 18 maj në Prishtinë, me ftesë zyrtare nga Osmani. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme