Presidentja Osmani: Në nderim të atyre që ishin e mbesin udhërrëfyesit tanë për liri

28 Nëntor, 2021 - 4:35 pm

Presidentja, Vjosa Osmani së bashku me kryeministri Albin Kurti dhe pjesëtarë të tjerë të kabinetit qeveritar kanë bërë homazhe tek varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova, tek kompleksi memorial në Prekaz, shtatorja e Ismail Qemalit në Prishtinë dhe tek varri i Adem Demaçit, shkruan KultPlus.

Këto homazhe ata i bënë me rastin e 28 nëntorit, Ditës së Flamurit.

“Sot, më 28 nëntor, në nderim të atyre që ishin e mbesin udhërrëfyesit tanë për liri.”- ka shkruar ajo në Facebook./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme