Osmani: Edhe 20 vjet pas luftës, s’ka drejtësi për 20 mijë persona të dhunuar

19 Qershor, 2020 - 1:57 pm

Në Ditën Ndërkombëtare të Eliminimit të Dhunës Seksuale në Kohë Lufte, kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani dhe shefja e Zyrës së UN Women, Ulrike Richardson, kanë organizuar ecjen nga shtatorja e ish-presidentit Ibrahim Rugova e deri te monumenti “Heroinat”, transmeton KultPlus.

Osmani tha se edhe 20 vjet pas luftës, s’ka drejtësi për 20 mijë persona të dhunuar. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme