Osmani gatuan bashkë me fëmijë në Presidencë

25 Maj, 2021 - 10:21 am

Fotografitë nga Reenor Ramadani

Në Presidencën e Kosovës kanë qëndruar mbi 15 fëmijë, të cilët bashkë me Presidenten Osmani dhe pasionantin e kuzhinës, Jusuf Islamin, përgatitën smoothie të shijshme e të shëndetshme, shkruan KultPlus.

Për këtë aktivitet me fëmijët, ka njoftuar vetë Osmani, përmes postimeve në rrjetet sociale.

“Në presidencë, bashkë me Duan e Andën pritëm fëmijë të komuniteteve të ndryshme të cilët si kuzhinierë të vegjël, me ndihmën e Jusuf Islamit, përgatitën smoothie të shijshme e të shëndetshme. I falënderoj të gjithë që na e zbukuruan dhe i dhanë kuptim kësaj dite”, ka shkruar Osmani.

Ndërsa, Jusuf Islami në postimin e tij në rrjetin social, facebook, përveç fotografive që ka publikuar është shprehur se ishte nderë dhe kënaqësi që për Ditën e Presidentit, bashkë me fëmijët e komuniteteve të ndryshme, kanë përgatitur smoothie të shijshme.

“Pata nderin dhe kënaqësinë që për Ditën e Presidentit, në Presidencë, me fëmijë të komuniteteve të ndryshme të cilët si kuzhinierë të vegjël, përgatitën smoothie të shijshme e të shëndetshme. I falënderoj të gjithë që na e zbukuruan dhe i dhanë kuptim kësaj dite. Përveç komunitetit nga Balkan Sun Flowers Kosova nga Fushë Kosova, ishin prezent tri nxënëse nga shkolla fillore Meto Bajraktari një nga ISP, dhe një nga shkolla fillore Dardania. Një gjithëpërfshirje e fëmijëve. DASHNI PA FUND”, shkruan Islami. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme