Osmani kërkon nga BE përmbyllje urgjente të çështjes së liberalizimit të vizave

20 Shtator, 2022 - 9:52 pm

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ëdhtë takuar me përfaqësuesin e lartë të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, shkruan KultPlus.

Përmes një postimi në rrjete sociale, Osmani kërkoi përmbyllje urgjente të çështjes së liberalizimit të vizave.

Postimi i plotë:

“Sot në takimin e organizuar nga përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell me krerët e shteteve të Ballkanit Perëndimor potencova përkushtimin e Kosovës për paqe e stabilitet dhe për rrugën e saj euroatlantike, kërkova përmbyllje urgjente të çështjes së liberalizimit të vizave dhe mbështetje nga BE-ja për tejkalimin e krizës energjetike këtë dimër.”, thuhet në postimin e saj.

Në takim ishin të pranishëm edhe Edi Rama, Aleksandër Vuçiq, Dritan Abazoviq etj. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme