Osmani në Ditën Ndërkombëtare të Dhunës Seksuale në Konflikte: Duhet t’i sjellim kryesit para drejtësisë

19 Qershor, 2021 - 10:34 pm

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në Ditën Ndërkombëtare të Dhunës Seksuale në Konflikte, ka thënë se në këtë ditë kujtojmë të mbijetuarit e dhunës seksuale në Kosovë, shkruan KultPlus.

Osamani këtë e ka shkruar në një postim në Twitter, si dhe ka shtuar se kryersit duhet të sillen para drejtësisë.

“Sot në Ditën Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës Seksuale në Konflikt, mendimet e mia janë me viktimat dhe të mbijetuarit nga Kosova dhe nga e gjithë bota.

Ne duhet t’i sjellim kryesit para drejtësisë. Sipas fjalëve të MLK ‘Padrejtësia kudo është një kërcënim për drejtësinë kudo”, ka shkruar Osmani./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme