Osmani njofton për takimin me Lajçak: Diskutuam për zhvillimet e fundit dhe dialogun

2 Mars, 2024 - 11:00 am

Presidentja Vjosa Osmani ka njoftuar për takimin që ka pasur mbrëmë me Emisarin e BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, në kuadër të Forumit Diplomatik të Antalisë.

Osmani ka thënë se me Lajçak ka folur për zhvillimet e fundit dhe dialogun.

“Gjatë ADF2024, u takova me të Dërguarin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Diskutuam për zhvillimet e fundit dhe procesin e dialogut”, ka shkruar Osmani në platformën “X”. / KultPlus.com

Të ngjajshme