Osmani: Sot s’do të mund të takoheni për t’ia uruar njëri-tjetrit këtë festë, përcillni mesazhe urime e zemërgjerësie!

24 Maj, 2020 - 1:30 pm

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit.

Ajo thotë që festa e Fitër Bajramit përmbyllë një kapitull të rëndësishëm për besimtarët myslimanë, teksa shton se sot s’do të mund të takoheni për t’ia uruar njëri-tjetrit këtë festë, shkaku i pandemisë, porse do të mund të përcillni mesazhe urime e zemërgjerësie, duke shpërfaqur shpirtin solidarë dhe harmoninë, shkruan Indeksonline.

Njoftimi i plotë:

Pas ditëve të sakrificës në emër të Zotit, mëshirës, humanizmit e solidaritetit, festa e Fitër Bajramit përmbyllë një kapitull të rëndësishëm për besimtarët myslimanë.

Sot s`do të mund të takoheni për t`ia uruar njëri-tjetrit këtë festë, shkaku i pandemisë, porse do të mund të përcillni mesazhe urime e zemërgjerësie, duke shpërfaqur shpirtin solidarë dhe harmoninë.

Le të shërbejë kjo ditë feste për ta na afruar dhe për t`iu gjetur të varfërve e të pastrehëve dhe për ta dëshmuar se bota është më e mirë në saje të këtij angazhimi!

Festa e Fitër Bajramit sjelltë na familjet tuaja paqe, lumturi e begati!

Gëzuar Bajramin e Madh!

Të fundit

Të ngjajshme