Osmani uron Macron-in për rizgjedhjen president: Mbështetja e Francës është kyçe për rrugën tonë të qëndrueshme euroatlantike

24 Prill, 2022 - 9:20 pm

Ka përfunduar procesi i votimit për zgjedhjet presidenciale në Francë.

Rezultatet në zgjedhjet presidenciale franceze kanë dalur dhe presidenti aktual Emmanuel Macron, i cili ishte favorit për të fituar, ka siguruar një mandat të dytë me 58% të votave, tregojnë projeksionet.

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka përgëzuar presidentin Macron, duke thënë se pret me padurim forcimin e bashkëpunimit dhe thellimin e marrëdhënieve të shkëlqyera dypalëshe

“Unë e përgëzoj Presidentin Emmanuel Macron për rizgjedhjen e tij sonte.
Pres me padurim forcimin e bashkëpunimit dhe thellimin e marrëdhënieve tona të shkëlqyera dypalëshe.
Mbështetja e Francës është kyçe për rrugën tonë të qëndrueshme euroatlantike.”, ka shkruar Osmani në Twitter./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme