Pal Lekaj bën gafë të madhe, ngatërron feminizmin me fëmijërinë (VIDEO)

12 Qershor, 2020 - 12:37 pm

Pal Lekaj i ftuar në emision ‘Special’, e ka quajtur politikën e ish-kryeministrit Kurti një politikë feministe.

‘Është një politikë feministe e z. Kurti apo mospërgatitja apo guximi për të qeverisur me vendin, sidomos në situata të vështira, kur edhe përpara ka pasur një dialog me Serbinë që nuk ka qenë i përgatitur. Unë mendoj që nëse ke përgjegjësi për të qeverisur Kosovën për të qenë i pari, e të mos përballesh me sfidat dhe të marrësh vendime të tjera mendoj që është feministe’, tha mbrëmë Lekaj.

Në fund, ai tha se kur foli për fjalën feminizëm në fakt e pati për sjellje fëmijërore.

Më poshtë mund të ndiqni videon e përgjigjes së plotë të Lekajt. / KultPlus.com

Të ngjajshme